Virškinimo sistemos tyrimas

GI Effects yra novatoriškas išmatų tyrimas, matuojantis svarbiausius virškinimo trakto funkcijos biomarkerius, suteikiantis vertingos klinikinės įžvalgos apie virškinimo veiklą, žarnyno uždegimą ir žarnyno mikrobiomą – sritis, turinčias įtakos ne tik virškinimo traktui, bet ir bendrai sveikatai.

GI Effects tikrina žarnyno bakterijų būklę, padeda identifikuoti vyraujančias, oportunistines ir patogenines bakterijas naudojant DNR analizę. Be to, jis padeda stebėti žarnyno mikroflorą, kuri yra pagrindinė imuninio atsparumo dalis, o tai užkerta kelią patogenų kolonizacijai žarnyne. Atliekant išmatomis pagrįstą virškinimo trakto diagnostiką, naudojami molekuliniai ir mikroskopiniai metodai. 

Tyrimas apima:

  • Greita rezultatų apžvalga ir sintezė, atspindinti 3 pagrindinių žarnyno sveikatos funkcijų, išdėstytų „DIG“ formatu: virškinimo, uždegimo ir žarnyno mikrobiomų, būklę.
  • Funkcinio disbalanso balai, apimantys biomarkerius, priklausančius 5 funkcinėms kategorijoms: virškinimo sutrikimas, uždegimas, disbiozė, medžiagų apykaitos sutrikimas ir infekcija.
  • Terapinės galimybės
  • Bendrasis balansas, sukurtas siekiant pateikti tikslesnį atskirą komensalinių bakterijų (PGR) rezultatų vaizdą, palyginti su sveikų ir nesveikų modelių spektru.

Žarnyno mikroorganizmai atlieka daugybę naudingų funkcijų, pavyzdžiui, fermentuoja nepanaudotus energijos substratus, palaiko ryšį su imunine sistema, neleidžia daugintis kenksmingoms rūšims, reguliuoja žarnyno vystymąsi, gamina vitaminus šeimininkui (pvz., biotiną ir vitaminą K), ir gamina hormonus. Tačiau ne visi žarnyno mikroorganizmai yra naudingi, o kai kurie žarnyno mikrobai iš tiesų yra patogeniški. Norint išlaikyti teigiamą naudingųjų ir kenksmingų bakterijų santykį, svarbu reguliariai stebėti žarnyno mikroorganizmų būklę.

FUNKCINIO DISBALANSO BALAI

Virškinimo sutrikimas

Uždegimas

Disbiozė

Metabolinis disbalansas

Infekcija

KOMENSALINĖS BAKTERIJOS (PGR) 

Bacteroidetes Phylum

Firmicutes Phylum

Actinobacteria Phylum

Proteobakterijos Phylum

Euryarchaeota Phylum

Fusobacteria Phylum

Verrucomicrobia Phylum

Firmicutes/Bacteroidetes santykis

BAKTERIOLOGIJA 

MIKOLOGIJA (mielės / grybai)

PARAZITOLOGIJA

VIRŠKINIMAS IR ABSORPCIJA

Kasos elastazė 1

Baltymų skilimo produktai

Išmatų riebalai

UŽDEGIMAS IR IMUNOLOGIJA

Kalprotektinas

Eozinofilų baltymas X

Išmatų sekrecinis IgA

KITI ŽYMEKLIAI

baltieji kraujo kūneliai

Okultinis kraujas išmatose

Spalva ir konsistencija

ŽARNYNO MIKROBŲ METABOLITAI

Trumpos grandinės riebalų rūgštys (SCFA)

Butirato koncentracija

Beta-gliukuronidazė

GALIMI PRIEDAI

Zonulin

H. pylori

Campylobacter spp.

Clostridium difficile

Shiga toksinas E. coli

Išmatų laktoferinas