Dutch

DUTCH (Dried Urine Test for Comprehensive Hormone) Plus Išsamus hormone tyrimas iš išdžiovinto šlapimo yra išsamiausias būdas išmatuoti lytinių ir streso hormonų ir jų metabolizmo lygį. 

Tyrimų objektas: šlapimo ir seilių mėginiai, surinkti per dieną.

Tyrimas apima ir tiria:

Lytinių hormonų estrogeno, progesterono ir testosterono lygiai ypač svarbūs reprodukcinei sveikatai.

Estrogenų metabolizmas. Estrogenai organizme metabolizuojami įvairiais būdais. Kai kurie iš estrogenų ir jų metabolitų yra daugiau svarbūs nei kiti. Sveikas estrogenų metabolizmas yra svarbus kaulų sveikatai, reprodukcinei funkcijai ir vėžio prevencijai.

Androgenų apykaitos pusiausvyra. Androgenai yra vyriški lytiniai hormonai ir gali būti paverčiami daugiau ar mažiau stipriais metabolitais. Šių metabolitų pusiausvyra gali turėti įtakos tokioms ligoms kaip spuogai, vyrų plikimas ir prostatos padidėjimas.

Streso hormonų kortizolio ir DHEA bei jų metabolitų lygis. Šie hormonai koordinuoja mūsų miego ir pabudimo ciklą ir gebėjimą reaguoti į gyvenimo iššūkius. Ilgalaikio streso metu jie gali išsibalansuoti.

Kortizolio (CAR - Cortizol Awakening Response) pažadinimo reakcija. Kortizolio koncentracijos pokyčiai nuo pat pabudimo iki vėlaus vakaro turi pasižymėti tam tikru būdingu svyravimu- piku netrukus po pabudimo  ir vėliau tolygiu mažėjimu. Šie kortizolio svyravimai parodo, kaip gerai jūsų organizmas yra pasirengęs pradėti ir baigti kiekvieną dieną.

Melatoninas. Neuromediatorius, atsakingas už sveiką miegą.

Dopaminas, noradrenalinas ir serotoninas. Labai svarbūs neuromediatoriai, atsakingi už nuotaiką ir motyvaciją.

Vitamino B12 ir vitamino B6 lygio žymenys. Šie vitaminai svarbūs daugelio hormonų ir neuromediatorių gamybai ir metabolizmui.

Glutationo ir DNR pažeidimo žymenys. Jie parodoi, kiek oksidacinio streso patiria organizmas. Iš esmės, kaip gerai organizmo antioksidacinės sistemos susidoroja su laisvųjų radikalų apkrova.